XXIV Memoriał Anny Lityńskiej – podsumowanie

28 września uczniowie szkół podstawowych, młodzież  szkolna (gimnazjalna) i ponadgimnazjalna rywalizowali ze sobą w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły na dystansie od 1000 do 2500 m. na brzeskim Stadionie Miejskim i w Parku Wolności. W trzydziestą rocznicę śmierci Anny Lityńskiej, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali  już po raz XXIV Memoriał ku czci tej wieloletniej nauczycielki wychowania fizycznego i działaczki sportowej.

Zmagania rozpoczęły szkoły podstawowe, a zakończyli tradycyjnie uczniowie ZSE w sztafecie 4x400m, którą w tym roku wygrała klasa 2TL. W biegach przełajowych najlepszych sześciu uczestników w każdej kategorii wiekowej będzie reprezentowało powiat w finałach wojewódzkich w Lasocicach.

Współorganizatorami memoriału był  Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej przy Starostwie Powiatowym w Brzegu i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Tegoroczni sponsorzy imprezy to:  Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta Brzeg, MOSiR, Miejski Zarząd Mienia Komunalnego, Bank Spółdzielczy Łosiów-Grodków

 

Klasyfikacja drużynowa szkół:

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

1 PSP nr 6

2 PSP nr 5

3 PSP nr 3

 

MŁODZIEŻ SZKOLNA

1 PSP nr 6

2 PSP nr 5

3 PSP nr 8

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1 I LO

2 ZSE

3 ZSB

 

BIEG UCZNIÓW ZSE – 4x400m

1 2TL

2 2TE

3 3TE