Finał X Konkursu Wojewódzkiego Potyczki księgowe

14 marca 2019 r. w odbył się Finał X Wojewódzkiego Konkursu Potyczki księgowe, zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych  w Polsce  Oddział Okręgowy w Opolu oraz Zespół  Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego Grota w Opolu.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i  wykonywali zadanie praktyczne z zakresu: rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, analizy ekonomiczno-finansowej i prawa podatkowego.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu reprezentowali: Karina Bernat, Alicja Sopecka, Aleksandra Chwistek i Paulina Błauciak.

Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Chwistek z klasy 3 TE. W nagrodę otrzymała środki pieniężne i puchar.

Po części konkursowej wystąpiła pani Dyrektor Ewy Nowak-Kubler witając zaproszonych gości oraz pan Sebastian Kuś -Prezes SKwP  Oddziału   Okręgowego w Opolu wskazując na coraz większą rangę zawodu księgowego i jego roli w biznesie.

Ciekawe wykłady poprowadzili pan dr hab. Waldemar Dotkuś z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na temat „Malowanie obrazów gospodarczych” oraz przedstawiciel  Biura Opolskiego Centrum Usług Wspólnych PwC w Opolu na temat „Sektor nowoczesnych usług biznesowych na rynku pracy”.

Spotkanie zakończył  program  artystyczny   w wykonaniu  Miniprzedsiębiorstwa  – „Profit” przy Zespole  Szkół  Ekonomicznych w Opolu.

Konkurs dla uczniów jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego, dla opiekunów merytorycznych okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z nauczycielami szkół ekonomicznych województwa opolskiego oraz praktykami rachunkowości i podatków.

Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w konkursie, wspaniałą organizację, profesjonalne prelekcje i  miłą atmosferę.

 

Danuta Ślęzak

 

mde 2