Spotkanie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Semper Avanti

Angielski w praktyce w ZSE – spotkanie z wolontariuszami

ze Stowarzyszenia Semper Avanti

            W dniach 20 – 22.05.2019r gościliśmy w naszej szkole bardzo sympatyczną parę wolontariuszy z Hiszpanii i Turcji. Olga Zapata prezentowała uroki słonecznej Hiszpanii, mówiła o kulturze swojej ojczyzny, tradycjach w niej panujących a także smacznym jedzeniu. Z kolei Yunus Ersoy podjął wysiłek nauczenia nas podstawowych zwrotów w języku tureckim. Bardzo barwnie opowiedział historię związaną z flagą turecką i zaprezentował najciekawsze miejsca do odwiedzenia w trakcie wakacji. Młodzież z ZSE miała szansę wygrać również drobne upominki w quizie internetowym przygotowanym przez naszych gości. Zajęcia były okazją nie tylko do poznania nowych kultur i zwyczajów , ale również stwarzały doskonałą możliwość do wykorzystania umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Kto wie,  może któryś z naszych uczniów  zostanie wolontariuszem  propagującym polską kulturę w innych krajach w przyszłości ?

received_2720121874726801