Międzyszkolny Konkurs „Rachunkowość bez tajemnic”

29 maja 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs „Rachunkowość bez tajemnic” organizowany przez  Zespół Szkól Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu
i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu, w którym wzięli udział 3-osobowe zespoły szkół z województwa dolnośląskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy etap polegał na zespołowym rozwiązaniu zadań symulacyjnych, w drugim etapie przedstawiciele zespołu udzielali ustnej odpowiedzi po wylosowaniu  zadań testowych.  Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Paulina Błauciak,  Aleksandra Chwistek

i Martyna Chorążyczewska z klasy 3TE, który wywalczył I miejsce. Był to kolejny sukces młodych księgowych z brzeskiego Ekonomika.

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu

prof.dr hab.inż. Zbigniewa Lutego z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dotyczącego ekonomii islamskiej oraz porozmawiać na temat nowego kierunku na UE Rachunkowość i controlling.

Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły zmierzyli się w zmaganiach konkursowych, a nauczyciele – opiekunowie wymienili swoje doświadczenia w procesie reformy szkolnictwa zawodowego, co stanowi istotną wartość dodaną wyjazdu do Wrocławia.

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w konkursie i wspaniałą atmosferę.

 

Danuta Ślęzak