Nabór do służby w Policji

Cały czas trwa nabór do służby w Policji. Zainteresowanych mundurową ścieżką zawodową zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy również do zapoznania z ofertą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która uruchamia kolejny nabór na 4-letnie studnia oficerskie I stopnia na kierunku Nauka o Policji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda służba w mundurze, skontaktuj się z nami a my odpowiemy na twoje pytania. Przybliżymy Ci jak wygląda służba policjantów prewencji, drogówki i kryminalnych. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i wzbudzić zainteresowanie. Jesteśmy w każdy dzień roboczy do godziny 15:30, w Zespole ds. Kadr i Szkolenia KPP w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 47 86 334 68 i 47 86 334 33. Dokumenty możesz również złożyć w dogodnym dla Ciebie czasie u oficera dyżurnego:

  • w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu ul. Robotnicza 10,
  • w Komisariacie Policji w Grodkowie ul. Sportowa 4,
  • w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim ul. Kościuszki 47

Służbę w Policji może pełnić:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie; 
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;
  • podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Tych, którzy są przed wyborem ścieżki zawodowej zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nabór na studnia oficerskie skierowany jest do maturzystów, którzy rozpoczną proces rekrutacji do Policji. Studenci tego kierunku będą już policjantami i będą otrzymywali pensję. Nauka będzie trwała 2 lata, a po ukończeniu absolwent szkoły uzyska stopień licencjata. Będzie miał również prawo przystąpienia do egzaminu oficerskiego. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie https://www.wspol.edu.pl/g/

Aby nie kierować się znalezionymi na różnych forach i portalach społecznościowych informacjami, które nie zawsze są wiarygodne, zachęcamy do przeglądania stron policyjnych oraz subskrybowania konta „Opolski Rekrut” na facebooku i youtube. Na tym fanpage, stworzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zobaczysz jak wygląda rekrutacja, kurs i służba. Dowiesz się jak wygląda rekrutacja, test sprawności fizycznej czy multiselekt. Możesz również zobaczyć jak wygląda służba w poszczególnych komórkach. Odwiedź także naszą  stronę Rekrutacja do Służby w Policji gdzie dowiesz się o procedurze, a także pobierzesz wymagane dokumenty.

link do informacji – http://brzeg.policja.gov.pl/ob/kpp-brzeg/aktualnosci/36130,Nabor-do-sluzby-w-Policji-caly-czas-trwa.html

Informujemy, że w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi nasza strona korzysta z ciasteczek (plików cookies). Korzystając z naszej strony, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies. Jednocześnie przypominamy, że w każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce prywatności